X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

 
                                                                            
                                                            Hizmet Sözleşmesi

                                                             Son Güncellenme: 09.05.2023

1.  Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan Webriva Yazılım Ajansı ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Webriva Yazılım Ajansı'na ait olan https://www.webriva.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

 

2.    Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Webriva Yazılım Ajansı'na ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

 

3.    Sorumluluklar

3.1: Webriva Yazılım Ajansı müşterinin talebi olan hizmeti sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Webriva Yazılım Ajansı ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Webriva Yazılım Ajansı tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Webriva Yazılım Ajansı, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin gerekli bilgileri müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili bilgilerin korunması sorumluluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri, aldığı hizmet dâhilinde Webriva Yazılım Ajansı tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Webriva Yazılım Ajansı tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri, hizmet dahilinde sahip oldugu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu ve karşılayacagını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri, hizmeti dâhilinde barındırdıgı tüm dosya, doküman, program, web sitesi vb. faydalanacagı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılıgından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda dogabilecek sorunlardan Webriva Yazılım Ajansı'a herhangi bir kusur iletilemez. Webriva Yazılım Ajansı, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. Webriva Yazılım Ajansı, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Webriva Yazılım Ajansı’in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduguna inandığı için fesih edebilir. Webriva Yazılım Ajansı hukuka aykırılık teskil eden filleri ve eylemleri öğrendiginden itibaren müşteriye haber vermeden silme hakkına sahiptir.

3.8: Webriva Yazılım Ajansı, sağladıgı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Webriva Yazılım Ajansı müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Webriva Yazılım Ajansı hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Webriva Yazılım Ajansı sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Webriva Yazılım Ajansı, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir. Webriva Yazılım Ajansı bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değiliklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: Müşteri, firmayı karalama, olumsuz eleştirme (abartacak şekilde), internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap ve tüm hizmetleri iptal edilerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3.11: Müşteri, aldığı hizmetin faturasını adresine istediği zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlüdür, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşteriye fatura olarak yansitilir. Eğer müşteri yansıtılan faturayi ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki ürün ve hizmetler fatura ödenene kadar bloke edilir.

3.12: Müşteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

 

4.     Süre

4.1: İş bu sözlesme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Webriva Yazılım Ajansı'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözlesmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemisler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

4.4: Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Yogunluğa baglı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 2 saattir.

 

 

 

5.    Ücret

5.1: İş bu sözlesmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş islemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Webriva Yazılım Ajansı önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değisiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değisiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ödemenin gecikmesi durumunda Webriva Yazılım Ajansı kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.5: Webriva Yazılım Ajansı müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti açma ve kapatma hakkını saklı tutar.

5.6: Webriva Yazılım Ajansı tarafından aldığınız tüm yazılım hizmetlerinde 1 yıl boyunca kesintisiz yazılım desteği ücretsizdir. Bu sürenin sonucunda güncellemelerle alakalı ücret talep etme hakkını Webriva Yazılım Ajansı saklı tutar.

 

6.     Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, banka havalesi/eft ile ödeme talimatı olan müşterilerde ödemenin gerçekleşmemesi gibi sorunlarda veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Webriva Yazılım Ajansı, müşteriye verilen hizmetleri durdurma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

6.2: Paylaşımlı Hosting hizmetlerinde hosting hizmeti başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20'dir. %20'yi geçen hosting hizmetleri, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. Belirtilen CPU oranlarını geçen hosting hizmetleri, Webriva Yazılım Ajansı'ın zor durumda kaldığı durumlarda müşteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etme hakkına sahiptir.

6.3: Sunucularımız üzerinde gerek yasa dışı yazılım/program gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içerige; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Webriva Yazılım Ajansı sorumlu değildir.

6.5: Müşteri hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 gün daha aktif durumda bekletilir. 3. gün sonunda hizmet askıya alınır ve 3. gün sonunda olacaklardan Webriva Yazılım Ajansı sorumlu değildir.  

7.     Fesih

7.1: Müşteri iş bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Webriva Yazılım Ajansı hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçeklesecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.2: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

8.     İletişim

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. 8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmis kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.2: Webriva Yazılım Ajansı sözleşme süresi içinde müşteri'nin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmis sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

9.     Ücretin ödenmesinde tereddüte düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Webriva Yazılım Ajansı kur farkı faturası kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Webriva Yazılım Ajansı'ın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir için başvurması halinde Webriva Yazılım Ajansı'in teminatsız ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna ragmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Alınan hizmete ilişkin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadığı takdirde, Webriva Yazılım Ajansı'ın bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi, son ödeme tarihinden bir hafta sonrasına kadar ücretin ödenmediği durumlarda hizmetin komple geri dönüşümsüz olarak silme hakkına da sahipliği mevcuttur. Bu uygulamaya tabi tutulmuş müşteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

 

10.    İade Koşulları

10.1: Webriva Yazılım Ajansı'in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

10.2: Müşteri; sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

10.3: Müşteri; Alan Adı, Yazılım, Sanal Sunucu, Kirala Senin Olsun (KSO) ve diğer hizmetlerde geri iade talep edemez.

10.4: Geri iade isteği yapıldığı takdirde, Webriva Yazılım Ajansı bu isteği en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçekleştirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar.

10.5: Maddelerde yer alan ve geri iade yapılmasınca sakınca görülmeyen bir ürün olsa dahi kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

10.6: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değiştirme, fiyat değişikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçekleştirme hakkını saklı tutar.

 

11. Arıza durumları

11.1: Sunucular elektronik olarak çalışan cihazlar olduğundan dolayı gerekli ve optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini kullanılan sunucu markasının teknik servisi tarafından yapılmaktadır.

11.2: Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu değildir.

11.3: RAID konfigurasyonundan kaynaklı hatalardan dolayı kurtarılamaz konumuna düşen diskler için veri kurtarma işlemi yapılamamaktadır. Bu durumda RAID yeniden yapılandırılarak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. RAID konfigurasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu değildir.

11.4: Sunucu hizmetlerinde yapılacak verimerkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.

İşbu Hizmet Sözleşmesinin, kayıtlı her kullanıcı için geçerliliği olmaktadır. Kayıtlı her kullanıcı İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ ÖNSÖZÜ 2. Maddesinde de yer aldığı gibi sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır

Powered by WISECP
Top